Gdzie szukać pomocy w rozwiązywaniu problemów uczelnianych?
Ombudsman ściśle współpracuje z innymi organizacjami związanymi z Uniwersytetem Warszawskim, służącymi pomocą w sprawach dotyczących funkcjonowania uczelni i jej społeczności.
Poniżej znajduje się lista organizacji, których celem jest pomoc w rozwiązywaniu problemów utrudniających satysfakcjonujące i efektywne funkcjonowanie członków społeczności akademickiej.
Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Zakres działania: prowadzenie mediacji w sporach akademickich, promocja mediacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów, wsparcie w rozwiązywaniu konfliktów, edukacja w zakresie metod ADR.
Więcej info: www.mediacje.wpia.uw.edu.pl
Komisja Rektorska ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji
Zakres działania: przestrzeganie równego traktowania kobiet i mężczyzn oraz przeciwdziałanie wszelkim innym formom dyskryminacji, w szczególności ze względu na płeć, wiek, rasę, wyznanie, religię, niepełnosprawność czy orientację seksualną.
Akademicka Poradnia Prawna
Prowadzona przez Fundację na rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego „Univeristatis Varsoviensis”
Zakres działania: bezpłatna pomoc prawna w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, pracy, administracyjnego oraz spraw regulaminowych i stypendialnych dla studentów wszystkich warszawskich uczelni.
Więcej info: www.akademickaporadniaprawna.pl
Centrum Pomocy Psychologicznej na UW
Centrum Pomocy Psychologicznej (CPP) to ośrodek uniwersytecki, który oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną studentom, doktorantom i pracownikom UW. CPP powstało w 2018 r. jako wspólna inicjatywa Wydziału Psychologii i Biura ds. Osób Niepełnosprawnościami, od 2022 r. stało się jednostką administracji centralnej.
W ośrodku studenci, doktoranci i pracownicy otrzymają krótkoterminowe wsparcie oraz wskazanie, gdzie mogą uzyskać dalszą pomoc. CPP oferuje również możliwość psychoterapii grupowej ograniczonej w czasie oraz szansę udziału w pracy warsztatowej i psychoedukacyjnej.
Więcej informacji na temat CPP na stronie: cpp.uw.edu.pl.
Koordynator przeciwdziałania mobbingowi
Zakres zadań koordynatora opisano w zarządzeniu nr 49 Rektora UW z dnia 14 maja 2018 roku w sprawie przeciwdziałania mobbingowi na Uniwersytecie Warszawskim.
Z koordynatorem działań dotyczących przeciwdziałania mobbingowi można kontaktować się mailowo: antymobbing@uw.edu.pl lub telefoniczne: 22 55 27 019.
Koordynator ds. antydyskryminacji
Zakres zadań koordynatora opisano w zarządzeniu nr 205 Rektora UW z dnia 31 sierpnia 2020 roku w sprawie procedury antydyskryminacyjnej na Uniwersytecie Warszawskim.
Z koordynatorem w kwestii przeciwdziałaniu dyskryminacji można kontaktować się mailowo: równouprawnienie@uw.edu.pl lub telefonicznie: 22 55 27 185
Jeśli chcesz, aby informacje o Twojej organizacji znalazły się na tej stronie, napisz: ombudsman@uw.edu.pl