4 kwietnia odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu dla osób neuroróżnorodnych organizowane przez Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu oraz Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenia będą okazją do integracji oraz rozwoju kompetencji społecznych.
Trudności z nawiązywaniem nowych relacji, osamotnienie czy poczucie zagubienia w sytuacjach społecznych to tematy, które poruszać będą uczestnicy Klubu dla osób neuroróżnorodnych na UW. Inauguracja Klubu zaplanowana jest 4 kwietnia. Spotkania odbywać się będą w CPP UW przy ul. Pasteura 7 na I piętrze w sali 106 w każdy czwartek od kwietnia do czerwca (oprócz dni wolnych) w godz. 16.00 – 18.00. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na poszczególne spotkania prowadzone są przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie CPP.
Spotkania Klubu prowadzone przez wolontariuszy UW pod opieką pracowników Centrum Pomocy Psychologicznej oraz Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. Przeznaczone są dla osób neuroróżnorodnych m.in. ze spektrum autyzmu, z ADHD, ze społeczności studenckiej i doktoranckiej. Spotkania będą przyjmować różne formy: od kreatywno-artystycznej, przez samopomocową po warsztaty kompetencji społecznych.
Szczegółowe informacje na temat Klubu dla osób neuroróżnorodnych oraz zasady rejestracji na spotkania można znaleźć na stronie Centrum Pomocy Psychologicznej.
Przypominamy również, że osoby studiujące ze spektrum autyzmu mogą korzystać z pomocy Centrum Wsparcia Akademickiego działającego w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami UW. Więcej informacji o zadaniach Centrum znajdziemy na stronie BON UW.